2015. április 21., kedd

A Teszt



Nemrégiben az egyik közösségi portálon bukkantam egy felhívásra az Elemental oldalán, melyben bloggereket kerestek natúr alapanyagok tesztelésére.
Naná, hogy kaptam az alkalmon és rögtön jelentkeztem is, hisz ez az a terep, amit imádok és szívesen élek ilyen kihagyhatatlan lehetőségekkel. Pár napja meg is érkezett a két tesztelésre szánt termék- amikre mindjárt ki is térek- ám előtte engedjétek meg, hogy pár szóban bemutassam nektek az Elementalt.
Egy dinamikusan fejlődő cégről van szó, akik kiemelt helyet foglalnak el a természetes kozmetikai összetevőket kínáló webáruházak között. Magas minőségű termékeikkel, ügyfél-orientált hozzáállásukkal, gazdag termékpalettájukkal illetve a termékeikhez tartozó profi tájékoztatókkal méltán népszerűek a natúr kozmetikumokat készítők világában.
Főbb termékeiket saját márkájuk, a MAYAM égisze alatt forgalmazzák


S most jöjjenek a termékek......szerencsés helyzetben vagyok, hisz mindkettő gyakori látogató a boszorkánykonyhámban, mindkét terméket szeretem és használom is, tehát nem "hideg terepen" kellett tesztelnem, nem most találkozom velük először, továbbá van összehasonlítási alapom is, hisz az elmúlt 4 évben sok terméket és sok webáruházat kipróbáltam :)
A tesztelésre felajánlott termékeik ebben a kampányban: a Mayam márkájú bio, finomítatlan Sheavaj, benini, fairtrade termék és a bio Damaszkuszi rózsavíz. 

Kezdjük a sheavajjal! :)

Azt hiszem, aki egy picit is belekóstolt már a natúr kozmetikumok és a vegyszermentes bőrápolás világába annak nagyon ismerősen cseng a név.
A népszerűsége és az egyre szélesebb körben való használata nem véletlen, hisz valóban csodaszer (oké csodaszerek nincsenek), igen gazdag A, E, F-vitaminokban, fenolsavakban és természetes latexban, ezen tulajdonságai révén kiváló hidratáló, regeneráló, tápláló és gyógyító hatású (mégis csodaszer)..
Nagyon szép eredményeket lehet vele elérni ekcéma és pikkelysömör esetén (ami sajnos egyre szélesebb körben megjelenő probléma), hisz erőteljesen hidratál, segít megállítani a gyulladásos folyamatokat és begyógyítani a sérüléseket.
Nézzük, még mi mindenre jó:
  • Száraz bőr: A Shea vaj gyorsan felszívódik a bőrbe, hosszantartó hidratáló hatású.
  • Allergia: Enyhíti az allergiás reakciókat, bőrproblémákat, nyugtató hatású.
  • Napozás: A Shea vaj természetes módon 5-6-os fényvédő faktorral rendelkezik.
  • Gyulladás: Gyulladáscsökkentő hatása révén alkalmazható kiütésekre, csípésekre,
  • Borotválkozás: Megnyugtatja és ápolja az irritált bőrt.
  • Bőrkeményedés: Bőrpuhító hatású, elősegíti a kirepedezett bőr gyógyulását.
  • Terhesség: Használatával elkerülhető a terhességi csíkok megjelenése.
  • Égés: Kisebb égési sérülések esetén segíti a bőr regenerálódását
  • Babapopsira

Sheavaj és sheavaj között azonban van különbség.
Tapasztalatom és véleményem szerint pl. az ár igenis számít. A túl olcsó shea vaj valószínűleg nem a legmegbízhatóbb helyről származik, nem biztos, hogy egészséges diókból készül, nem biztos, hogy ellenőrizte független minőség-ellenőrző szervezet illetve ma már szintén szempont, hogy 'fair trade' legyen a shea vaj, hisz az afrikai nők napi betevőjükért dolgoznak és ha túl olcsó, akkor valószínűsíthetőbb, hogy ők egészen biztos, hogy nem jártak jól :(
Aztán számít az illata (ne szépítsünk inkább a szaga)  is.....a sheavaj illatát van, aki egyenesen imádja, van, aki kevésbé tolerálja, de nekik jó hír, hogy felkenés után nagyon sokat szelídül az először erőteljes, füstös-diós illat.
A Mayam sheavajnak nagyon kellemes illata van (nem szúrós, nem zavaró....sajnos volt szerencsém már korábban  silány minőségű sheavajhoz , annak a "szagát" egy életre megjegyeztem).
Színre szép halványsárga
Állagra elég homogén (minimálisan szemcsés csak, azonban ez egy hangyafülnyit zavaró-én szeretem, ha teljesen homogén állagra-) ám meglepően krémessé válik felvitel közben, nagyon jól lehet a bőrön teríteni. Viszonylag gyorsan felszívódik, ami szintén azt bizonyítja, hogy ez bizony egy nagyon jó minőségű kis sheavaj.
A hófehér-szagtalan sheavaj mindig a FINOMÍTOTT változat, amelynek belértéke meg sem közelíti  finomítatlan társáét, ezért a finomítottat csak szappanban ajánlott használni. Krémekben a finomítatlan a nyerő! :)
Egyébként így néz ki összehasonlítva egy finomított (fehér) és finomítatlan (sárgás) :



 Amit érdemes észben tartani:  ha csupán önmagában használod a bőrödre, előtte mindig nedvesítsd be a bőrödet....és ne használd hónapokig, mert akkor bizony száríthatja a bőrt (paradoxon, de igaz)! Én ezért jobban szeretem vizes készítményekbe foglalni :)
És még egy!
Diókra, olajos magvakra és latexre érzékeny személyek ne használják!!
Mára ennyi....hamarosan jövök a rózsavizes posztommal ;-)















Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése